1. Pripravte sa

Ako sa hovorí - šťastie praje pripraveným, a svet employer brandingu nie je výnimkou. Nie je nič zlé na tom zmapovať si konkurenciu, ktorá by vás mala upozorniť na medzery či vás v čomkoľvek inšpirovať. Prejdite si weby, sociálne siete, prečítajte si recenzie bývalých zamestnancov, jednoducho si urobte predstavu, ako ďaleko sú vaši konkurenti v disciplíne budovania značky zamestnávateľa.

2. Nebojte sa ukázať svoju pravú tvár

Radi si po práci zájdete spoločne na vychladené pivo alebo si snáď viac užijete aktívny odpočinok vo forme beach volejbalu a futbalčeku? Urobte si prieskum a zistite, kto vlastne sú vaši zamestnanci. Nemajte obavy, že by každoročná degustácia vo vínnej pivnici na Morave nebola atraktívna. Myslite na to, že employer brand vytvárajú samotní zamestnanci, preto sa snažte vystihnúť, akí v skutočnosti ste.

3. Zaostrite na štýl komunikácie

Pokiaľ túžite po silnej značke, je dôležité ujasniť si štýl a tón komunikácie, ktorou sa budete prezentovať. Vďaka cieľovej skupine, ktorú si určíte, si tento štýl ľahko definujete a vyšperkujete k dokonalosti. Tento štýl by mal odzrkadľovať základné hodnoty spoločnosti, princípy vašej firemnej kultúry a v neposlednom rade byť na všetkých komunikačných kanáloch konzistentní.

4. Ťahajte za jeden povraz

Nastaviť a vymyslieť stratégiu a štýl komunikácie je jedna vec, realita a zamestnanecká skúsenosť je vec druhá. Prostredníctvom už spomenutého štýlu, tónu a obsahu približujeme uchádzačovi firemnú kultúru, atmosféru a hodnoty firmy. Pokiaľ sa ale hneď prvá osobná skúsenosť kandidáta bude diametrálne líšiť od predstavy, ktorú si vytvoril na základe vašej prezentácie, verte, že to neurobí dobrý dojem a môže to mať fatálne následky. Stačí malé zakopnutie v podobe neodpísania na poslané CV, či dlhé čakanie na pohovor - a môže byť rozhodnuté.

5. Nezabúdajte na on-line

A napodiv, prsty v tom majú i sociálne siete. Nie je novinkou, že nejedna spoločnosť sa obracia na sociálne médiá, aby vylepšila svoju značku zamestnávateľa. Mnoho uchádzačov o zamestnanie do vašej firmy najskôr prelustruje nielen vaše webové stránky, ale i Facebook, Twitter a LinkedIn. Chcú sa o vašej značke dozvedieť čo najviac informácií, a preto nezabúdajte na silnú on-line prezentáciu, ktorou okrem iného dávate najavo, že vaša spoločnosť neustále napreduje a pracuje na svojom zlepšení.

6. V hlavnej úlohe zamestnanec

Na heslo „môj zákazník, môj pán“ zabudnite. Pripravte sa na to, že vo svete employer brandingu neexistuje takto zažitá hierarchia. Vitajte vo svete, kde sú si zamestnanci a zákazníci rovní. Nezaspite na vavrínoch, pretože mnohí zamestnávatelia už prišli na to, že pokiaľ svoju pozornosť venujú tak klientovi, ako aj zamestnancovi, úspech ich neminie. V rámci budovania svojej značky zamestnávateľa sa firmy snažia rozmaznávať a udržať si svojich súčasných zamestnancov. Niektorí tasia zbrane formou uvítacieho balíčka pre nováčikov, iní volia zlepšovanie náborového procesu a komunikácie.

A akú budete zbierať úrodu?

Všeobecne vzaté, pokiaľ máte ako firma pozitívnu, atraktívnu a známu značku zamestnávateľa, nebudete musieť utápať toľko peňazí v náborových kampaniach. Jednoducho - dobrá značka zamestnávateľa vám bude robiť reklamu sama, ušetrí čas a dostane vás do povedomia potenciálnych zamestnancov. A čo je hlavné, pritiahne špičky v odbore, pretože sa radi stotožnia so spoločnosťou, ktorá sa stará o svojich zamestnancov a podporuje ich v ich rozvoji a raste. A nesmieme zabúdať na vašich súčasných zamestnancov – silná značka im vykúzli úsmevy na perách, budú motivovaní, angažovanejší, a hlavne budú hrdí na to, že môžu byť súčasťou vašej spoločnosti.