Väčšina uchádzačov o prácu sa pri pohovore natoľko sústreďuje na správne zodpovedanie otázok personalistov, že zabúdajú na to podstatné – na pohovore sú preto, aby sa pýtali aj oni. Pokiaľ dostaneš na pohovore priestor na tvoje otázky, najhoršie je povedať: „No, vlastne ma teraz nič nenapadá.“ Klásť správne otázky je pri pracovnom pohovore dôležité. Po prvé, ak sa pýtaš vhodne, môžeš tým potvrdiť svoje kvality pre danú pozíciu. Po druhé, pohovor je príležitosťou zistiť, či si práve v takej firme, v akej chceš skutočne pracovať.

Dali sme dohromady 10 otázok, ktoré zvýšia tvoju šancu na úspech. Vyber si tie, ktoré ti sadnú a ktoré ťa najviac zaujímajú. Než sa vypravíš na ďalší pohovor, priprav si ideálne tri až päť otázok. Môžeš si ich pokojne pripraviť i viac, ale niektoré informácie pravdepodobne dostaneš ešte skôr, než budeš mať možnosť začať sa pýtať.

1. „Čo predovšetkým musí vedieť alebo mať človek, aby v tejto pozícii uspel?“, prípadne: „Ktoré schopnosti a skúsenosti by mal mať váš ideálny kandidát?“. Toto sú výborné otvorené otázky, ktoré donútia toho, s kým hovoríš, vyložiť karty na stôl a vyjadriť, o čo presne sa usiluje. Pokiaľ uvedie niečo, čo o tebe zatiaľ nepadlo, máš šancu túto tému otvoriť.

2. „Aké úlohy alebo projekty by ma po mojom nástupe čakali ako prvé?“, prípadne „Čo by podľa vás mal nováčik v tejto pozícii dosiahnuť v prvých dňoch a mesiacoch?“, alebo „Ako vyzerá typický deň v tejto pozícii – v čom budem môcť najviac pomôcť?“. Tieto otázky nielenže ukážu, že priamo premýšľaš o tom, ako tímu pomôcť, ale zároveň to zamestnávateľa vyprovokuje, aby si ťa v danej pracovnej pozícii predstavil.

3. „Čo sa vám na práci v tejto firme najviac páči?“, alebo „Ako dlho tu pracujete a čo vás na vašej práci baví?“, či „Ako sa firma zmenila od čias vášho nástupu?“. Týmito otázkami dovedieš človeka, ktorý s tebou vedie pohovor, k tomu, aby sa trochu otvoril i v osobnej rovine a podelil sa s tebou o svoje pocity. Jeho odpoveď ti navyše poskytne jedinečný pohľad do toho, nakoľko sú súčasní zamestnanci v práci spokojní. Pokiaľ tvoj náprotivok s odpoveďou otáľa, mohlo by sa to chápať ako výstražné znamenie.

4. „Čo pri ponúkanej pracovnej pozícii považujete za úspech?“ Ukážeš, že chceš byť úspešný/á a dozvieš sa, ako sa posunúť vpred. Zároveň zistíš, či je to pre teba ten správny smer, ktorý hľadáš.

5. „Máte nejaké pochybnosti ohľadne mojej kvalifikácie?“ Touto otázkou zdôrazníš, že veríš sebe a svojim skúsenostiam. Súčasne zistíš, nakoľko nádejne to s tebou vyzerá do druhého kola.

6. „Ponúkate ďalšie vzdelávanie a profesijný tréning?“, alebo „Je šanca dostať sa pracovne do zahraničia napríklad na stáž alebo na konferenciu?“. Vďaka tejto otázke ukážeš, že máš záujem ďalej si rozširovať obzory a túžbu rozvíjať sa so zamestnávateľom.

7. „S akými kolegami budem najviac spolupracovať?“, alebo ešte lepšie: „Môžete mi priblížiť môj budúci tím?“. Uvedom si, ako sú otázky nastavené – už predpokladajú, že danú prácu získaš (a odpoveď personalistu ti to možno potvrdí), a zároveň osvetlí, s akými ľuďmi sa budeš denne v práci stretávať, takže dobre načúvaj.

8. „Čo mi môžete prezradiť o vašich nových produktoch a plánoch do budúcnosti?“ Pri tejto otázke sa môžeš blysnúť, takže nepodceňuj povinnú domácu úlohu pred každým pohovorom – prejsť si web zamestnávateľa a zistiť si o ňom čo najviac. Otázkou ukážeš svoj záujem i iniciatívu a dostaneš odpoveď na to, čo zamestnávateľ chystá do budúcna.

9. „Kto bol v tejto pozícii predo mnou?“ Touto priamočiarou otázkou zistíš, či bol predchádzajúci zamestnanec povýšený, prepustený alebo či sám podal výpoveď, prípadne odišiel do dôchodku. A zároveň ti napovie, aká budúcnosť by ťa v tejto pozícii mohla očakávať.

10. „Čo je ďalším krokom k tomu, aby som miesto získal/a?“ Ideálna posledná otázka, ktorú nezabudni položiť. Ukážeš, že sa chceš zúčastniť procesu a vyprovokuješ personalistu, aby ti povedal, koľko ďalších ľudí sa o pozíciu uchádza a aké máš šance. Možno ti i s trochou šťastia odpovie: „Ďalší krok už nebude, berieme vás!