Zatiaľ čo v dnešnej dobe ženy kvôli štúdiu, kariére a ďalším životným možnostiam materstvo odkladajú na neskôr, v 80. rokoch minulého storočia boli priority celkom iné. Teraz už nie je trendom zostávať doma niekoľko rokov, ale čoraz častejšie sa ženy na rodičovskej snažia vrátiť do práce hneď, ako je to len možné. Mamičky, ktoré zostanú s deťmi roky doma, majú neskôr pocit, že im niečo utieklo. Keď o niekoľko rokov neskôr naskakujú do pracovného kolotoča, cítia sa znevýhodnené.

Aké máš možnosti, pokiaľ premýšľaš, kedy je pre teba tá správna chvíľa vyjsť s kočíkom do parku?

1. Môžeš ísť na materskú hneď po škole a kariéru odložiť

Tento prípad má veľkú výhodu v tom, že má žena na rodičovstvo podľa rád lekárov ideálny vek. Je plná sily a energie. Avšak aj táto voľba môže mať svoje nevýhody. Nie vždy majú mladí ľudia zaistenú stabilnú finančnú situáciu. Žena nemá zamestnávateľa, ktorý by jej prvý polrok platil materskú a pokiaľ partner nie je starší, v práci ešte len začína, jeho finančné ohodnotenie nebude úplne optimálne. Žena sa potom po rodičovskej vracia ku kariére ako "nováčik" aj napriek tomu, že už bude o niekoľko rokov staršia ako čerství absolventi. Môže nastať potreba dokončovať a dopĺňať si vzdelanie, pričom je na všetku prípravu a štúdium oveľa menej času, veď doma je rodina. Táto možnosť je hlavne pre ženy, ktoré už po deťoch naozaj túžia a majú s partnerom vyriešenú napríklad bytovú a finančnú situáciu. Ďalej tiež pre tie, ktoré nie sú súťaživé - keď totiž naskočia do pracovného procesu, ich rovesníčky už budú mať poriadny náskok.

2. Odsunutie materstva na neskôr

Žena si stihne dokončiť všetky potrebné vzdelávacie aktivity, zažije určitý čas v praxi a vytvorí si vo firme, z ktorej odchádza na materskú, stabilnú pozíciu. Návrat po materskej nebude skokom do neznáma a pravdepodobne jej aj zamestnávateľ podrží miesto. Avšak aj tu môžu nastať určité nevýhody. Materstvo sa čoraz viac posúva do veku, kedy už žena môže mať s otehotnením či tehotenstvom väčšie problémy a väčšinou už potom nemá možnosť "stihnúť" viac detí (napríklad 4). Navyše "bezdetný" životný štýl sa veľmi zažije, a potom je jednoznačné a nesebecké prispôsobenie sa malému tvorovi pre mnoho žien veľmi ťažké. Tu je pochopiteľne veľký rozdiel v tom, či sa bavíme o odklade o 3-5 rokov alebo o 10.

3. Mať deti a stále pracovať

Na prvý pohľad najschodnejšia možnosť, ale aj organizačne najnáročnejšia. Táto možnosť má mnoho variantov a výsledok skĺbenia rodiny a práce veľmi závisí od konkrétnej ženy a konkrétneho povolania. Samozrejme to záleží aj na partnerovi. Niektoré firmy dnes umožňujú až zázračne flexibilné čiastočné úväzky, škôlky priamo vo firme a širokú paletu znížených úväzkov. Toto je ale záležitosť hlavne väčších miest. Druhou možnosťou je, že žena pracuje sama na seba. Má kanceláriu buď doma, alebo využíva niektorý z coworkingov určených práve pre ženy s deťmi (áno, takéto veci začínajú vznikať!). Táto možnosť môže vyžadovať aj partnera s flexibilnejším zamestnaním alebo babičky neďaleko!

Nakoniec sa to vždy nejako zvládne.
Niektoré ženy radšej pracujú a deťom možno venujú menej času než iné. Zato si vedia vyčleniť dobu, ktorú venujú naozaj iba dieťaťu. Tento čas sa pre ne stane hodnotným oddychom od práce. Ale sú aj ženy, ktoré zamestnanie veľmi vyčerpáva, a tak radšej ostávajú doma a trávia s deťmi viac času, aj keď niekedy skôr v kuchyni a starostlivosťou o „teplo domova“ než priamo s deťmi, ale ani to nie je na škodu. Oba varianty sú možné a oba môžu byť pre rodinu prínosné. Dôležité je, aby sa vo všetkých možnostiach našla chvíľa, kedy má matka čas len na deti a tiež sama pre seba.


Riešiš túto dilemu? Odporúčame z nášho portfólia tieto firmy, ktoré sú úžasne "momfriendly": Nestlé, KPMG alebo IBM.