S hygge sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Je to nové feng shui? Dosť možno. Atribúty, s ktorými sa hygge zvyčajne spája, ovládli Instagram. Teplé cestovné koberčeky, sviečky, hrubé ponožky a v ruke poriadny hrnček čaju, knihy, teplé svetlo ... Navodenie príjemnej či "intímnejšej" atmosféry je pritom možné aj v kancelárii. Iste, ste limitovaní tým, koľko vás v kancelárii sedí a aký u vás panuje ruch. Krb si napríklad postavíte len ťažko. Tu je ale niekoľko oveľa jednoduchších tipov, ako sa dá z hygge poučiť v kancelárii a byť tak šťastnejší napríklad hneď.

  • Urobte si svoj kút. Možno práve nesedíte v rohu, ale svoj "hyggerkrog" si môžete urobiť kdekoľvek. Obklopte sa tam vecami, ktoré máte radi a evokujú vám príjemné pocity a spomienky. Čo napríklad pár fotiek s priateľmi alebo drobnosť z ciest?
  • Prevoňajte si deň. Veríme, že vo väčšine firiem na vás nikto nevytiahne hasičský prístroj, ak si na stole zapálite jednu voňavú sviečku. Nielen, že krásne vonia, ale dosť možno naraz všetko uvidíte aj v trochu inom svetle. Pozor na papier, samozrejme.

  • Príroda má dvere otvorené. Čo napríklad kvietok, niečo zelené alebo drevené? Hygge vychádza najmä zo súladu s prírodou, a obklopiť sa prírodnými materiálmi považuje za rovnako podstatné ako napríklad triedenie odpadu.
  • Teplý nápoj pri ruke. Taký firemný hrnček je síce praktická vec, ale pekný (a hlavne veľký) hrnček z maľovaného porcelánu, to je niečo iné! Hygge bude dvojnásobný, ak je hrnček po babičke alebo prípadne z bazáru.
  • Dotyk je dôležitý. Je pre hygge jedným z hlavných zmyslov. Nebol by vám na dotyk príjemnejší pekný textilný zápisník alebo pekné plniace pero, ako kancelárske potreby, ktoré bežne fasujete v práci? Kúpte si veci, ktoré vám budú robiť radosť pri každom použití. Kam pre ne? Čo napríklad Moleskine, Kašmidaš, Papelote alebo Voala ...?

Chceš sa o hygge dozvedieť viac? Kníh na túto tému vyšlo niekoľko. Siahni napríklad po tej od Meike Wiking, prezidenta Inštitútu pre výskum šťastia v Kodani. Dozvieš sa tam veľa nielen o hygge interiéroch, ale aj o jedle, oblečení, priateľstve a nastavení mysle.