Na prvý pohľad sa zdá, že pracovať menej a mať rovnakú výplatu nedáva zmysel. Ako by mohla daná firma fungovať ďalej a rovnako? Pravdou je, že firmy, ktoré tento pracovný experiment podstúpili, nehlásili straty, skôr naopak. Experiment sa tak premenil na win-win situáciu pre obe strany.

Štvordňový pracovný týždeň na Novom Zélande

S týmto nápadom na experiment prišla novozélandská firma Perpetual Guardian, podnikajúca na poli územného plánovania a zvereneckých fondov. Experiment prebehol na jar minulého roka a zapojilo sa doň necelých 250 zamestnancov tejto firmy. Zamestnanci počas dvoch mesiacov chodili do práce iba 4 dni, namiesto 5. Výplata však ostala rovnaká.

Skeptikov možno prekvapia štatistiky, ktoré z experimentu vyšli. Firma si pochvaľovala vyššiu produktivitu, zatiaľ čo zamestnanci čas navyše, ktorý mohli stráviť s rodinou alebo inými záľubami. Prístup zamestnancov sa zmenil a prácu robili s väčšou chuťou a bez zbytočného zdržiavania.

Spoločnosť Perpetual Guardian tak zabila dve muchy jednou ranou - zvýšila produktivitu i spokojnosť zamestnancov. Novozélandská firma však nebola jediná, ktorá sa rozhodla vyskúšať niečo nové.

Šesťhodinovom pracovná doba vo Švédsku

Pracovná doba vo Švédsku je 40 hodín týždenne. Obvykle sa pracovný čas v Európe pohybuje od 40 hodín vyššie okrem Francúzska, kde je priemer iba 35 hodín. Aj napriek tomu, že Švédsko nepatrí medzi krajiny, kde by bola pracovná doba príliš dlhá, prišlo pred pár rokmi s inováciou doterajšej pracovnej doby. Jeden z ich experimentov sa týkal skrátenia osemhodinovej pracovnej doby na šesťhodinovú.

Tento experiment prebehol v domove dôchodcov v Svartedalens, v automobilke Toyota, a ešte vo viacerých švédskych firmách. Výsledky experimentu sa líšili a neboli tak jednoznačne pozitívne ako v prípade Nového Zélandu.

Niektoré spoločnosti od skrátenej pracovnej doby upustili, ale u iných firiem bol, naopak, zaznamenaný vyšší zisk. Tým sa pochválila napr. Toyota, ktorej údajne narástol obrat až o 25%.

Načo pracovné experimenty?

Pravdou je, že 8 hodín v práci nie je nič neobvyklé a väčšina z nás to berie ako samozrejmosť. Všetci ale tiež vieme, že zostať sústredení a ísť naplno 8 hodín jednoducho nejde.

Mnoho zamestnávateľov trápi, že ich zamestnanci trávia pracovný čas aj na sociálnych sieťach a svoju pracovnú dobu si občas len tak odsedia. V inom prípade sú zamestnanci prepracovaní, nevyspatí a do práce sa musia nútiť. Cieľom pracovných experimentov bol tento prístup zmeniť tak, aby sa zamestnanci do svojej práce viac tešili, robili úlohy s chuťou a mali zároveň dostatok času po práci pre svoj osobný rozvoj.

Ako je na tom Česko?

Čo sa týka Českej republiky, pracovné experimenty necháva stranou a drží sa štandardnej pracovnej doby. Medzi hlavné obavy patrí hlavne to, že medzi kratším pracovným časom a vyššou produktivitou nemusí platiť nepriama úmera.

Okrem toho sa objavujú aj špekulácie o tom, že kratší pracovný čas nemusí prispievať k nižšej nezamestnanosti, ale naopak, môže viesť k poklesu ekonomiky. Takéto výsledky vyplývajú zo štúdie Raiffeisenbank.

Aj napriek množstvu skeptikov a odporcov týchto typov pracovných experimentov, návrh kratšieho pracovného času znie pre mnohých zamestnancov ako raj. Z príkladov zo zahraničia môžeme usúdiť, že niekde sa experiment ujal, inde však toľko nadšenia nezožal. V Česku zatiaľ musíme ďalej počítať s „osemhodinovkou“, ale môžeme aspoň dúfať, že nám to raz vyjde.