Už len fakt, že sa snažíš vyhľadať pár tipov pred svojim „dňom D“ je veľmi dobré znamenie. Zrejme ti na tom, či uspeješ, záleží.

Čo by si mal mať teda v malíčku na ceste za svojou vysnívanou prácou?

1. Pozbieraj toľko informácií, koľko sa len dá

Čo viete o našej firme a našich produktoch?

Priprav sa na svoj pohovor tak, aby ťa táto otázka hneď na začiatku nezaskočila.

Niekto by mohol protestovať, že toto nepadlo na pohovore už veky. Áno, aj mne sa veľakrát stalo, že firmy veľmi neriešili, čo o nich vlastne viem. Bolo to však dosť špecifické ich odborom a firemnou kultúrou.

Ak sa ale uchádzaš o miesto v korporáte alebo firme s rozsiahlejšou históriou, nie je na škodu zapamätať si pár významných mien a možno aj nejaký ten rok. Pre každú firmu je veľmi sympatické, ak o nej vieš čo najviac alebo nebodaj, ak patrí k tvojim love brandom. Skutočné zanietenie pre danú vec, produkt alebo odbor ľudia cítia, a tak si k chuti pracovať prichystaj ešte niekoľko užitočných informácií navyše. Nespoliehaj sa len na svoj šarm a charizmu.

2. Maj prehľad vo svojom odbore

A tým myslím skutočný prehľad. Hlásiš sa na pozíciu produktového manažéra, ale pritom nemáš ani šajnu, aké trendy hýbali daným odvetvím posledné dva roky?

Nech sa vykašleš pred pohovorom na akúkoľvek prípravu, ak je tu niečo, čo by si mal minimálne zvládnuť, je určite prehľad vo svojom odbore. Žijeme v digitálnej dobe, kde každá schopnejšia firma verejne prezentuje svoje zaujímavé projekty, klientov alebo skúsený profi tím.

3. Obleč sa primerane firemnej kultúre

Šancu urobiť dobrý prvý dojem máš len raz. Nepremrhaj ju tým, že jednoducho neodhadneš, čo sa na pohovor hodí obliecť a čo nie. Ak sa hlásiš na reprezentatívnu pozíciu, kde budeš stále na očiach obchodným partnerom alebo vysoko postavenému manažmentu, pohodlné tričko a obľúbené roztrhané rifle nechaj radšej doma. Naopak, ak vieš, že v spoločnosti vládne uvoľnená atmosféra a od tvojej budúcej „role“ sa očakáva istá dávka kreativity, neboj sa ísť do niečoho pohodlnejšieho.

4. Priprav si odpovede na otázku prečo

Prečo chcete pracovať v našej spoločnosti?

Prečo by sme si mali vybrať práve Vás?

V čom vidíte svoje výhody oproti iným kandidátom?

..dosaď si sem iné, možno trochu klišé, ale predsa opodstatnené HR otázky.

Vži sa na pár minút do kože svojho potenciálneho zamestnávateľa a skús si na hŕstku takýchto otázok úprimne odpovedať. Mysli na to, že v dnešnej dobe behá po svete veľa šikovných ľudí, ktorí majú chuť a motiváciu pracovať. Každý z nás má za sebou nejaký príbeh, každý aspoň nejaké skúsenosti. Prečo sú práve tie tvoje pre firmu najhodnotnejšie? Kde je tvoja pridaná hodnota?

5. Vaša očakávaná mzda

Už len zriedkavo sa stretneme s inzerátmi, kde je mzda fixne alebo presne napísaná. Vždy sa pohybuje skôr v nejakom rozmedzí a častokrát ste práve vy ten, kto má vyjsť s navrhovanou cenou „von“ ako prvý. To, samozrejme, môže kandidáta postaviť do istej nevýhody. Na druhej strane je aj pre zamestnávateľa veľmi potrebné vedieť, či sa vaše vzájomné očakávania čo i len trochu zhodujú.

Tomu koľko a ako si na pohovore vypýtať požadovanú odmenu sme sa venovali v jednom z našich českých príspevkov. Dokonca tam nájdeš aj tip na to, ako skúsiť túto otázočku oddialiť. Odporúčam však to dlhé a váhavé „ehmmmm“ nechať doma a odpoveď si predsa len premyslieť. Je veľmi fajn vedieť objektívne zhodnotiť svoje doterajšie skúsenosti, a takisto aj zodpovednosti, ktoré ťa čakajú. Primerane k tomu si potom pýtaj aj finančné ohodnotenie. Nie si si istý sumou, ktorú máš povedať? Sprav si malý prieskum, hľadaj zdroje, pýtaj sa známych. Informácie máme dostupné viac než kedykoľvek predtým a nezabúdaj - takmer všetko sa dá vygoogliť

.

Aby toho na teba nebolo príliš veľa, ďalších 5 užitočných tipov ti prinesiem v druhej časti tohto článku. Dovtedy si môžeš prezrieť hromadu zaujímavých ponúk na firemných kartách spoločností. Ak viac fandíš super fotkám a sociálnym sieťam, určite mrkni aj náš Proudly profil na Instagrame.